Aktualności
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW
W miesiącu wrześniu odbędzie się w naszej szkole Kiermasz Używanych Podręczników. Wszyscy, którzy chcą sprzedać książki, powinni każdy podręcznik opisać ołówkiem podając swoje imię i nazwisko, klasę, proponowaną cenę oraz wypełnić formularz, który można otrzymać w bibliotece szkolnej.

Książki będą przyjmowane w terminie od 5 do 13 września w bibliotece szkolnej.

Sprzedaż podręczników od 14 września na długich przerwach (10.40-11.00) przy pokoju samorządu uczniowskiego.
Dodano: 05.09.2016 Autor: biblioteka
Rok szkolny 2016/2017
Witamy po przerwie wakacyjnej w nowym roku szkolnym. Biblioteka otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 do 16.00.
Dodano: 05.09.2016 Autor: biblioteka
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW ZAKOŃCZONY
Osoby, które oddały książki na kiermasz, proszone są o odbiór pieniędzy w bibliotece szkolnej u pani Iwony Franczyk.
Dodano: 30.09.2015 Autor: biblioteka
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW
Biblioteka szkolna zaprasza na KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW. Sprzedaż podręczników od 14 września na długich przerwach przy pokoju samorządu uczniowskiego.
Dodano: 14.09.2015 Autor: biblioteka
PRZYJDŹ, OGLĄDNIJ, ZAGŁOSUJ!!
W bibliotece szkolnej można zobaczyć wystawę prac konkursowych
o tematyce antynikotynowej. Przyjdź i zagłosuj na plakat, który najbardziej Ci się podoba.
Dodano: 06.06.2014 Autor: biblioteka
Impresjonizm
Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę „Impresjonizm”.
Dodano: 27.02.2014 Autor: biblioteka
ZIELONKA CHARYTATYWNIE
4 grudnia z okazji zbliżającego się dnia Świętego Mikołaja młodzież ze Szkolnego Koła PCK działającego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, udała się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek w Brzesku, popularnie zwanego Ochronką.
Uczniowie przygotowali dla wychowanków DPSu paczki, aby umilić im oczekiwanie na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Przygotowanie mikołajkowych niespodzianek było możliwe dzięki wsparciu rodziców uczniów z ZSP nr 2 w Brzesku, którzy wzięli udział w Kiermaszu Charytatywnym. Wizyta w Ochronce pozwoliła na szersze spojrzenie na drugiego człowieka i jego potrzeby, uczniowie wykazali się życzliwością. Akcję zorganizowało Szkolne Koło PCK wraz z opiekunami p. Ewą Kłuś
i p. Magdaleną Szczepanowicz oraz p. Iwona Franczyk z biblioteki szkolnej. Dziękujemy rodzicom za wsparcie, bez którego przygotowanie upominków nie byłoby możliwe.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 12.12.2013 Autor: biblioteka
KIERMASZ CHARYTATYWNY
W dniach od 12 do 13 listopada w naszej szkole odbył się Kiermasz Charytatywny. Rodzice podczas zebrań mogli nabyć kartki świąteczne
i słodkie przysmaki przygotowane przez Szkolne Koło PCK oraz nauczycieli biorących udział w kiermaszu. Zebrane fundusze pozwolą na przygotowanie świątecznych upominków dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek w Brzesku („Ochronki”). Organizatorem akcji było Szkolne Koło PCK wraz z opiekunami p. Ewą Kłuś i p. Magdaleną Szczepanowicz oraz p. Iwona Franczyk z biblioteki szkolnej.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 22.11.2013 Autor: biblioteka
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
I MIEJSCE - Dominik Kraj 2Eo
II MIEJSCE - Dominik Wołek 1Me
III MIEJSCE - Gabriela Zdunek 4Ge

Wyróżnienie - Dawid Kuśnierz 2Eo

Nagrody zostaną wręczone przez pana dyrektora na najbliższej akademii.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 21.11.2013 Autor: biblioteka
17 Targi Książki w Krakowie
W dniach 24 – 27 października b.r. odbyły się już 17 Targi Książki w Krakowie. Księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o kolejną pozycję z autografem „Boks na Ptaku czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak” autorstwa Marii Czubaszek, Wojciecha Karolaka i Artura Andrusa.
Jak co roku targi cieszyły się dużym zainteresowaniem, hala przy ul. Centralnej, która po raz ostatni gościła miłośników książki - wypełniona była po brzegi. W przyszłym roku wielbiciele literatury spotkają się już w nowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO KRAKOW. Na tegorocznych targach gościli: pisarze, dziennikarze, politycy, muzycy, aktorzy. Na targach m.in. obecni byli: Władysław Bartoszewski, Janusz Głowacki, Rita Gombrowicz, Jolanta Kwaśniewska, Ewa Wachowicz, Maria Czubaszek, Krzysztof Ziemiec, Maciej Pieprzyca, Ryszard Kalisz, Magdalena Różczka.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 13.11.2013 Autor: biblioteka
SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Moje magiczne miejsce”.

Regulamin konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.
2. Każdy uczestnik może zgłosić 3 fotografie, które wykonał osobiście i jest ich autorem.
3. Technika zdjęć dowolna.
4. Fotografie na konkurs proszę przesłać na email iwona.franczyk@op.pl. lub dostarczyć do biblioteki szkolnej na płycie CD. W temacie wiadomości należy wpisać “konkurs”, oraz podać swoje imię i nazwisko, klasę.
5. Fotografie należy dostarczyć do 05.11.2013.
6. Powołane przez organizatorów jury przyzna nagrody. Wyniki oraz zdjęcia zostaną opublikowane na stronie szkoły i biblioteki.
Organizator konkursu: p. Iwona Franczyk, p. Ewa Kłuś, p. A. Zięba.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 04.10.2013 Autor: biblioteka
Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto bibliotek szkolnych ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship). Najpierw obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. przez cały październik.
Dodano: 04.10.2013 Autor: biblioteka
Po Kiermaszu Podręczników
Osoby, które oddały książki na Kiermasz Podręczników proszone są
o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej.
Dodano: 30.09.2013 Autor: biblioteka
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
W miesiącu wrześniu odbędzie się w naszej szkole KIERMASZ używanych podręczników. Wszyscy, którzy chcą sprzedać książki powinni każdy podręcznik opisać ołówkiem podając swoje imię i nazwisko, klasę oraz proponowaną cenę.

Książki będą przyjmowane w terminie od 9 do 13 września w bibliotece szkolnej.

Sprzedaż podręczników od 16 do 27 września na przerwach przy pokoju samorządu uczniowskiego.
Dodano: 06.09.2013 Autor: biblioteka
Rok szkolny 2013/2014
Witamy po przerwie wakacyjnej w nowym roku szkolnym. Biblioteka otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.10 do 16.30.
Dodano: 06.09.2013 Autor: biblioteka
Wystawa Fotograficzna Joanny Surmacz
Biblioteka szkolna zaprasza na WYSTAWĘ FOTOGRAFICZNĄ Joanny Surmacz "Podpatrzone". Wystawę można oglądać w czytelni od 14 czerwca 2013 r.
Dodano: 13.06.2013 Autor: biblioteka
Światowy Dzień Książki
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Biblioteka Szkolna przygotowała wystawę, a także szereg plakatów zachęcających do czytania i korzystania ze zbiorów biblioteki.
Dodano: 23.04.2013 Autor: biblioteka
Szkolny Konkurs Recytatorski - wyniki
11 kwietnia b.r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej „Z dala od wielkich słów”. Jury w składzie: pani wicedyrektor Dorota Wawryka, pani Danuta Reczek – Chyl oraz pani Dominika Soroka, po wnikliwym wysłuchaniu recytujących dokonało oceny i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Woda z kl. 1G, drugie ex aequo zajęli: Damian Witkowski z kl. 1Me i Klaudia Czyżycka z kl. 1G. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 15.04.2013 Autor: biblioteka
Szkolny Konkurs Recytatorski
Biblioteka Szkolna zaprasza do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej „Z dala od wielkich słów”. Konkurs odbędzie się 11 kwietnia 2013 r.

Regulamin konkursu:
1. Organizator:
Biblioteka Szkolna: p. Iwona Franczyk, p. Ewa Kłuś
2. Czas i miejsce konkursu:
11 kwietnia 2013 r. w Bibliotece Szkolnej
3. Cele konkursu:
a) upamiętnienie twórczości Wisławy Szymborskiej,
b) kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności
recytatorskich,
c) rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.
4. Warunki uczestnictwa:
a) konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły,
b) każdy z uczestników przygotowuje jeden wiersz Wisławy Szymborskiej,
c) zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece szkolnej do 10 kwietnia 2013 r.
5. Jury/ nagrody:
a) jury powołuje organizator konkursu,
b) dla wyróżnionych uczestników przewidziane są nagrody,
c) ogłoszenie wyników odbędzie się po prezentacji wszystkich wierszy i po
dokonaniu oceny przez jury.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 18.03.2013 Autor: biblioteka
Po Kiermaszu
Dnia 18 i 19 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Został on przygotowany przez Koło Artystyczne oraz Koło Przyjaciół Biblioteki, działające w bibliotece szkolnej pod opieką p. Ewy Kłuś i p. Iwony Franczyk. Na kiermaszu można było nabyć świąteczne stroiki i szyszki, oraz choinki wykonane z papierowej wikliny, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na świątecznym stoisku oprócz ozdób były również pyszne ciasta i ciepłe rogaliki przygotowane przez klasę 2G z wychowawcą p. Jolantą Jaworską.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 29.01.2013 Autor: biblioteka
Kiermasz Świąteczny
Biblioteka Szkolna oraz klasa 2G zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 18 i 19 grudnia 2012 r. przy sali samorządu uczniowskiego od godziny 10.00.
Kiermasz przygotowało: Koło Artystyczne oraz Koło Przyjaciół Biblioteki, działające w bibliotece szkolnej pod opieką p.Ewy Kłuś i p.Iwony Franczyk, oraz klasa 2G z wychowawcą panią Jolantą Jaworską. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki klasy 2G.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 12.12.2012 Autor: biblioteka
Wystawa "Zabytki miasta i gminy Brzesko"
Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę "Zabytki miasta i gminy Brzesko w opisach i akwarelach Andrzeja B. Krupińskiego".

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 11.12.2012 Autor: biblioteka
Wręczenie nagród laureatom Szkolnego Konkursu Fotograficznego
12 listopada podczas apelu z okazji Święta Niepodległości, dyrektor Bogdan Hajduga wręczył nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Jesienne refleksje na fotografii”.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 13.11.2012 Autor: biblioteka
Wyniki II edycji Szkolnego Konkursu Fotograficznego
Zwycięzcą Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Jesienne refleksje na fotografii” została Patrycja Motak z kl. 2 In, drugie miejsce zajął Cezary Chmielarz z 4 Ge, trzecie Gabriela Zdunek z 3 Ge. Wyróżnienie otrzymali Grzegorz Ferenc z kl. 4 Me i Sylwia Skoczylas z kl. 2 s. Wręczenie nagród odbędzie się 12 listopada na apelu. Prace laureatów drugiej edycji konkursu można zobaczyć na stronie internetowej szkoły i biblioteki. Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 09.11.2012 Autor: biblioteka
Z wizytą na Targach Książki w Krakowie
W dniach 25 – 28 października b.r. odbyły się Targi Książki
w Krakowie, które w celu pozyskiwania nowości wydawniczych odwiedziły panie Iwona Franczyk i Ewa Kłuś. Dzięki ich staraniom księgozbiór biblioteki naszej szkoły powiększył się o kolejne bestsellery z autografem, wśród których warto wymienić:

„Wyśpiewam wam wszystko” – Urszuli Dudziak, „Marzenia
i tajemnice” – Danuty Wałęsowej, „Houston, mamy problem!” – Katarzyny Grocholi, „Miłość oraz inne dysonanse” – Janusza Wiśniewskiego, a także „Rzeki Hadesu” – Marka Krajewskiego.

W sobotę na targach gościli również: Jolanta Kwaśniewska, Marian Dziędziel, Olga Morawska, Julia Hartwig, Mariola Bojarska-Ferenc, Jarosław Gugała, Andrzej Mleczko, Janusz Wajs, Małgorzata Kalicińska, Krzysztof Hołowczyc, Maciej Pinkwart, Ewa Lipska, Wojciech Cejrowski.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 31.10.2012 Autor: biblioteka
Szkolny Konkurs Fotograficzny
Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Jesienne refleksje na fotografii”.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.
2. Każdy uczestnik może zgłosić 3 fotografie dotyczące tematyki jesiennej, które wykonał osobiście i jest ich autorem.
3. Technika zdjęć dowolna.
4. Fotografie na konkurs proszę przesłać na email biblioteka@zsp2.edu.pl lub dostarczyć do biblioteki szkolnej na płycie CD. W temacie wiadomości należy wpisać “konkurs”, oraz podać swoje imię i nazwisko, klasę.
5. Fotografie należy dostarczyć do 31.10.2012.
6. Powołane przez organizatorów jury przyzna nagrody. Wyniki oraz zdjęcia zostaną opublikowane na stronie szkoły i biblioteki.
Organizator konkursu: p. Iwona Franczyk, p. Ewa Kłuś, p. Joanna Surmacz.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 15.10.2012 Autor: biblioteka
Koło Artystyczne
Biblioteka Szkolna zaprasza chętnych do udziału w zajęciach Koła Artystycznego. W ramach koła będziemy m.in.: dbać o wystrój biblioteki, przygotowywać dekoracje tematyczne, organizować kiermasze świąteczne. Wszystkich zainteresowanych działalnością Koła Artystycznego zapraszamy do biblioteki szkolnej do opiekuna koła pani Ewy Kłuś.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 01.10.2012 Autor: biblioteka
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
W miesiącu wrześniu odbędzie się w naszej szkole KIERMASZ używanych podręczników. Wszyscy, którzy chcą sprzedać książki powinni każdy podręcznik opisać ołówkiem podając swoje imię i nazwisko, klasę oraz proponowaną cenę.

Książki będą przyjmowane w terminie od 5 do 14 września w bibliotece szkolnej.

Sprzedaż podręczników od 17 do 30 września na długich przerwach w BIBLIOTECE SZKOLNEJ.
Dodano: 04.09.2012 Autor: biblioteka
Rok szkolny 2012/2013
Witamy po przerwie wakacyjnej w nowym roku szkolnym. Biblioteka otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.10 do 16.30.
Dodano: 04.09.2012 Autor: biblioteka
Podsumowanie akcji „Książka dla szkoły”
Dziękujemy maturzystom za włączenie się w akcję „Książka dla szkoły”, w ramach której uczniowie kończący naszą szkołę przekazali bibliotece lektury z zakresu szkoły średniej. Dzięki akcji księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 37 pozycji, które posłużą kolegom z młodszych klas.
Dodano: 11.06.2012 Autor: biblioteka
Nowości
Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o nowości wydawnicze ufundowane przez Radę Rodziców.
Dodano: 05.06.2012 Autor: biblioteka
Wystawa Fotograficzna Sławomira Kusiaka
Biblioteka szkolna zaprasza na WYSTAWĘ FOTOGRAFICZNĄ Sławomira Kusiaka. Wystawę można oglądać w czytelni od 16 maja 2012 r.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 15.05.2012 Autor: biblioteka
Podsumowanie obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich
24 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku zostały zorganizowane obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła na wystawę kolekcji książek z autografami znanych autorów m.in. Izabeli Sowy, Romy Ligockiej, Władysława Bartoszewskiego, Andrzeja Franaszka, Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk oraz ciekawych zbiorów znajdujących się w bibliotece. Uczniowie otrzymali również ulotki, które zachęcały do czytania i podkreślały wartość książki. W tym dniu zostały także wręczone nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz życie i twórczość Paula Coelho?” Konkurs został przeprowadzony 17 kwietnia, jego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z życia autora i jego twórczości. Pierwsze miejsce ex aeqou zajęła Magdalena Borowska z 1 G oraz Klaudia Krzysztofiak z kl. 1 i, drugie miejsce Agnieszka Nowacka z kl. 1 Bo, natomiast trzecie Anna Wójtowicz z kl. 3 G. Laureatom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, wręczył dyrektor ZSP Nr 2 mgr inż. Bogdan Hajduga.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 04.05.2012 Autor: biblioteka
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
24 kwietnia (wtorek) Biblioteka Szkolna zaprasza na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w czytelni będzie można zobaczyć: kolekcję książek z autografem oraz ciekawe zbiory znajdujące się w bibliotece. W tym dniu zostaną również wręczone nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz życie i twórczość Paula Coelho?” Zapraszamy!

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 23.04.2012 Autor: biblioteka
Wyniki Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz życie i twórczość Paula Coelho?”
I miejsce
Klaudia Krzysztofiak z kl. 1 i
Magdalena Borowska z kl. 1 G
II miejsce
Agnieszka Nowacka z kl. 1 Bo
III miejsce
Anna Wójtowicz z kl. 3 G
Wręczenie nagród odbędzie się 24 kwietnia 2012 r. (wtorek) o godz. 10.45 (długa przerwa) w Bibliotece Szkolnej, podczas obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 20.04.2012 Autor: biblioteka
"Książka dla szkoły"
Maturzysto! Jeśli posiadasz lektury z zakresu szkoły średniej z których już nie korzystasz, podaruj je bibliotece szkolnej, posłużą kolegom z młodszych klas.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 19.04.2012 Autor: biblioteka
Maturzysto!
Przypominamy, że do 20 kwietnia należy oddać książki do biblioteki szkolnej.
Dodano: 19.04.2012 Autor: biblioteka
Po Kiermaszu
3 kwietnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny, który zorganizowany został przez Koło Artystyczne oraz Koło Przyjaciół Biblioteki. Można było na nim nabyć kartki i stroiki wielkanocne. Dochód
z kiermaszu zostanie przeznaczony na działalność Koła Artystycznego (zakup materiałów plastycznych).
Dodano: 04.04.2012 Autor: biblioteka
Kiermasz Wielkanocny
Koło Artystyczne oraz Koło Przyjaciół Biblioteki zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 3 kwietnia 2012 r. (wtorek) o godz. 10.40 na długiej przerwie w bibliotece szkolnej. Stroiki i kartki wielkanocne już teraz można nabyć w bibliotece. Kiermasz przygotowało: Koło Artystyczne oraz Koło Przyjaciół Biblioteki, działające w bibliotece szkolnej pod opieką p. Ewy Kłuś i p. Iwony Franczyk. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na działalność Koła Artystycznego (zakup materiałów plastycznych). Serdecznie zapraszamy!!

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 29.03.2012 Autor: biblioteka
Szkolny Konkurs Czytelniczy
Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Czytelniczym
„Czy znasz życie i twórczość Paula Coelho?”

Regulamin konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.
2. Konkurs będzie przeprowadzony w formie pisemnej – testu wyboru.
3. Zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece szkolnej do 16 kwietnia 2012 r.
4. Konkurs odbędzie się 17 kwietnia 2012 r. w bibliotece szkolnej.
5. Pytania dotyczące twórczości pochodzą z następujących utworów Paula Coelho: Alchemik, Czarownica z Portobello, Demon i panna Prym, Jedenaście minut, Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam, Piąta Góra, Weronika postanawia umrzeć.
6. Powołane przez organizatorów jury przyzna nagrody i wyróżnienia.
Organizator konkursu: Biblioteka Szkolna: p. Iwona Franczyk, p. Ewa Kłuś

ZAPRASZAMY!

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 01.03.2012 Autor: biblioteka
Pogotowie Przedmiotowe
W naszej szkole rusza „Pogotowie Przedmiotowe”!
Jeśli lubisz pomagać i chciałbyś podzielić się swoją wiedzą z kolegami, którzy mają problemy w nauce zapraszamy do projektu. Uczniowie oferujący swoją pomoc, jak również uczniowie, którzy chcieliby skorzystać z „Pogotowia Przedmiotowego” proszeni są o kontakt z organizatorami: Biblioteka Szkolna (p. Iwona Franczyk, p. Ewa Kłuś), Pedagodzy (p. Małgorzata Bielawska-Wołek, p. Marzena Mazgaj), oraz Samorząd Uczniowski. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w projekcie. Uczniowie szczególnie zaangażowani zostaną nagrodzeni.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 28.02.2012 Autor: biblioteka
Wisława Szymborska
Zmarła poetka, laureatka literackiej Nagrody Nobla - Wisława Szymborska, żyła w latach 02.07.1923 – 01.02.2012.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 07.02.2012 Autor: biblioteka
Wystawa „Okiem geodety”
Od 1 lutego w bibliotece szkolnej można zobaczyć wystawę, na której prezentowane są prace laureatów konkursu „Okiem geodety”.
Dodano: 01.02.2012 Autor: biblioteka
Kącik Nauczyciela
Z myślą o nauczycielach, w bibliotece szkolnej został przygotowany
„Kącik Nauczyciela”. Znajdują się w nim nowości z literatury pedagogicznej, a także czasopisma, takie jak: Głos Pedagogiczny, Głos Nauczycielski, Języki Obce w Szkole, Biblioteka w Szkole.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 31.01.2012 Autor: biblioteka
Po Kiermaszu
20 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny, który zorganizowany został przez Koło Artystyczne oraz Koło Przyjaciół Biblioteki. Można było na nim zakupić kartki, choinki i stroiki świąteczne.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 11.01.2012 Autor: biblioteka
Kiermasz Świąteczny
Koło Artystyczne oraz Koła Przyjaciół Biblioteki zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się 20 grudnia (wtorek) o godz. 10.40 na długiej przerwie, przy sali samorządu uczniowskiego. W bibliotece szkolnej już teraz można nabyć kartki świąteczne. Na kiermaszu będą sprzedawane choinki i stroiki świąteczne. Kiermasz przygotowało: Koło Artystyczne oraz Koła Przyjaciół Biblioteki, działające w bibliotece szkolnej pod opieką p. Ewy Kłuś i p. Iwony Franczyk.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 13.12.2011 Autor: biblioteka
Wystawa „Jesień w obiektywie”
Zapraszamy na wystawę prac nagrodzonych w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Jesień w obiektywie”.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 01.12.2011 Autor: biblioteka
15. Targi Książki w Krakowie
5 listopada młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki oraz Koła artystycznego wraz z opiekunami p. Iwoną Franczyk i p. Ewą Kłuś odwiedziła Targi Książki w Krakowie. W tym roku na targach gościło ponad 400 autorów m.in. Roma Ligocka, Władysław Bartoszewski, Graham Masterton, Monika Szwaja, Piotr Kraśko, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Beata Pawlikowska, Grzegorz Kasdepke, Stefania Korżawska, Jacek Dehnel, Janina Paradowska, Ewa Bauer. Tych autorów mieliśmy okazję zobaczyć, a nawet zdobyć autografy. Okazało się, że książka nadal „przyciąga”. Świadczyć o tym może z pewnością blisko 35 tysięcy zwiedzających. Nam również udzieliła się ta niesamowita atmosfera, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne Targi Książki.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 17.11.2011 Autor: biblioteka
Wyniki konkursu fotograficznego "Jesień w obiektywie"
I miejsce - Grzegorz Ferenc
II miejsce - Damian Miśkowicz
III miejsce - Paulina Gońka
Wyróżnienia:
Gabriela Zdunek
Rafał Góra

Wręczenie nagród odbędzie się 10 listopada na apelu. Prace nagrodzone i wyróżnione będzie można zobaczyć w bibliotece szkolnej od 25 listopada.
ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!
Dodano: 10.11.2011 Autor: biblioteka
Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przygotowała kilka atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły. Celem październikowej akcji była promocja czytelnictwa, a także zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się konkurs literacki, w trakcie którego młodzież odpowiadała na pytania z zakresu literatury. Na zakończenie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowany został kiermasz Taniej książki.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 07.11.2011 Autor: biblioteka
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Biblioteka Szkolna zaprasza na Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jest to święto bibliotek szkolnych, które zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. W tym roku hasło przewodnie brzmi „Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia". Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała kilka atrakcji:

12.10.2011 – Do każdej wypożyczonej książki niespodzianka!
19.10.2011 – Krótkie konkursy na długiej przerwie z nagrodami!
26.10.2011 – Kiermasz taniej książki!
Dodano: 07.10.2011 Autor: biblioteka
Konkurs fotograficzny - Jesień w obiektywie
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym Jesień w obiektywie.

Każdy z was, kto ma aparat fotograficzny i lubi utrwalać piękno otaczającego świata, może zostać jego zwycięzcą.
Wystarczy wziąć aparat, poszukać miejsca i zrobić ciekawe zdjęcie.

Organizator konkursu: Biblioteka szkolna: p. Iwona Franczyk, Ewa Kłuś

REGULAMIN KONKURSU:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.
2. Każdy uczestnik może zgłosić 3 fotografie (dotyczące tematyki jesiennej), które wykonał osobiście i jest ich autorem.
3. Technika zdjęć jest dowolna.
4. Fotografie na konkurs należy przesłać na email iwona.franczyk@op.pl lub dostarczyć do biblioteki szkolnej na płycie CD. W "temacie" maila proszę wpisać "KONKURS JESIEŃ W OBIEKTYWIE" oraz podać swoje imię i nazwisko, klasę.
5. Fotografie należy dostarczyć do dnia 28.10.2011r.

Powołane przez organizatorów jury przyzna nagrody i wyróżnienia.
Wyniki oraz zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły i biblioteki.
W bibliotece szkolnej zostanie zorganizowana wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac.
Dodano: 03.10.2011 Autor: biblioteka
Galicyjska Jesień Literacka
22.09.2011 r. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z poezją, muzyką i piosenką literacką w ramach XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, które odbyło się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 27.09.2011 Autor: biblioteka
Koło artystyczne w bibliotece
Biblioteka Szkolna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach KOŁA ARTYSTYCZNEGO. W ramach koła będziemy m.in.:
- dbać o wystrój biblioteki,
- przygotowywać dekoracje tematyczne,
- brać udział w spotkaniach literackich,
- organizować wyjścia do kina i teatru.
Wszystkich zainteresowanych działalnością koła artystycznego zapraszamy do biblioteki szkolnej, spotkanie organizacyjne odbędzie się 28.09.2011 (środa) na długiej przerwie o godz. 10.40. Koło będzie działać pod opieką pani Ewy Kłuś. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Dodano: 27.09.2011 Autor: biblioteka
Rok Miłosza - wystawa
Rok 2011 został uchwalony przez Sejm Rokiem Miłosza. Z tej okazji w bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa upamiętniająca poetę i jego twórczość.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 27.09.2011 Autor: biblioteka
Kiermasz podręczników
W dniach 07-09.2011 r. w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz podręczników. W tym roku szkolnym kiermasz po raz pierwszy miał formę sprzedaży bezpośredniej. Uczniowie naszej szkoły mogli sprzedać książki z których już nie korzystają, a także nabyć potrzebne podręczniki.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 27.09.2011 Autor: biblioteka
Rok szkolny 2011/2012
Witamy po przerwie wakacyjnej w nowym roku szkolnym. Biblioteka otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.10 do 16.30.
Dodano: 27.09.2011 Autor: biblioteka
Biblioteka
Życzymy wszystkim naszym czytelnikom udanych wakacji.
Dodano: 24.06.2010 Autor: Biblioteka
Biblioteka
Prosimy o zwrot książek do biblioteki szkolnej.
Dodano: 22.06.2010 Autor: Biblioteka
Kiermasz Książek
Ostateczny termin odbioru pieniędzy za książki sprzedane na Kiermaszu upływa dnia 1 marca 2010 roku.
Dodano: 02.02.2010 Autor: Biblioteka
Kiermasz książek
W związku z zakończeniem kiermaszu książek- prosimy uczniów o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej po odbiór pieniędzy.
Dodano: 14.01.2010 Autor: Biblioteka
40-LECIE ZESPOŁU SZKÓŁ
Z okazji 40- lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, Biblioteka Szkolna przygotowała okolicznościową wystawę.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodano: 05.12.2009 Autor: Biblioteka
KOMPUTERYZACJA BIBLIOTEKI
W związku z komputeryzacją biblioteki prosimy czytelników o zwrot książek, które nie są już bardzo potrzebne a nie mają jeszcze nalepionych kodów kreskowych.
Dodano: 05.12.2009 Autor: Biblioteka
WZÓR OPISU BIBLIOGRAFICZNEGO
Zgodnie z decyzją Komisji Humanistycznej ZSP2 umieszczamy obowiązujący w naszej szkole wzór opisu bibliograficznego.
(autorką prezentacji jest Gabriela Bank i Aleksandra Stronka: www.bibliofilur.republika.pl/bibliografia.pps)
Dodano: 05.12.2009 Autor: Biblioteka
PREZENTACJA Z JĘZYKA POLSKIEGO
Maturzystów zainteresowanych przygotowaniem prezentacji z języka polskiego zachęcamy do zapoznania się nowymi kartotekami, tworzonymi w bibliotece: kartoteką bibliograficzną i tekstową (obie pod hasłem: "prezentacja maturalna". Polecamy także słowniki motywów literackich oraz nowe wydawnictwo "Wzorcowe prezentacje. 101 tematów: nowa ustna matura z języka polskiego" Jacka Poznańskiego i Macieja Zweiffla.
Dodano: 05.12.2009 Autor: Biblioteka
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews