Podsumowanie obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich
24 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku zostały zorganizowane obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła na wystawę kolekcji książek z autografami znanych autorów m.in. Izabeli Sowy, Romy Ligockiej, Władysława Bartoszewskiego, Andrzeja Franaszka, Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk oraz ciekawych zbiorów znajdujących się w bibliotece. Uczniowie otrzymali również ulotki, które zachęcały do czytania i podkreślały wartość książki. W tym dniu zostały także wręczone nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz życie i twórczość Paula Coelho?” Konkurs został przeprowadzony 17 kwietnia, jego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z życia autora i jego twórczości. Pierwsze miejsce ex aeqou zajęła Magdalena Borowska z 1 G oraz Klaudia Krzysztofiak z kl. 1 i, drugie miejsce Agnieszka Nowacka z kl. 1 Bo, natomiast trzecie Anna Wójtowicz z kl. 3 G. Laureatom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, wręczył dyrektor ZSP Nr 2 mgr inż. Bogdan Hajduga.

Dodano: 04.05.2012 Autor: biblioteka
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
24 kwietnia (wtorek) Biblioteka Szkolna zaprasza na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w czytelni będzie można zobaczyć: kolekcję książek z autografem oraz ciekawe zbiory znajdujące się w bibliotece. W tym dniu zostaną również wręczone nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz życie i twórczość Paula Coelho?” Zapraszamy!

Dodano: 23.04.2012 Autor: biblioteka
Wyniki Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz życie i twórczość Paula Coelho?”
Klaudia Krzysztofiak z kl. 1 i
Magdalena Borowska z kl. 1 G
Agnieszka Nowacka z kl. 1 Bo
Anna Wójtowicz z kl. 3 G
Wręczenie nagród odbędzie się 24 kwietnia 2012 r. (wtorek) o godz. 10.45 (długa przerwa) w Bibliotece Szkolnej, podczas obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Dodano: 20.04.2012 Autor: biblioteka
"Książka dla szkoły"
Maturzysto! Jeśli posiadasz lektury z zakresu szkoły średniej z których już nie korzystasz, podaruj je bibliotece szkolnej, posłużą kolegom z młodszych klas.

Dodano: 19.04.2012 Autor: biblioteka