Z wizytą na Targach Książki w Krakowie
W dniach 25 – 28 października b.r. odbyły się Targi Książki
w Krakowie, które w celu pozyskiwania nowości wydawniczych odwiedziły panie Iwona Franczyk i Ewa Kłuś. Dzięki ich staraniom księgozbiór biblioteki naszej szkoły powiększył się o kolejne bestsellery z autografem, wśród których warto wymienić:

„Wyśpiewam wam wszystko” – Urszuli Dudziak, „Marzenia
i tajemnice” – Danuty Wałęsowej, „Houston, mamy problem!” – Katarzyny Grocholi, „Miłość oraz inne dysonanse” – Janusza Wiśniewskiego, a także „Rzeki Hadesu” – Marka Krajewskiego.

W sobotę na targach gościli również: Jolanta Kwaśniewska, Marian Dziędziel, Olga Morawska, Julia Hartwig, Mariola Bojarska-Ferenc, Jarosław Gugała, Andrzej Mleczko, Janusz Wajs, Małgorzata Kalicińska, Krzysztof Hołowczyc, Maciej Pinkwart, Ewa Lipska, Wojciech Cejrowski.

Dodano: 31.10.2012 Autor: biblioteka
Szkolny Konkurs Fotograficzny
Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Jesienne refleksje na fotografii”.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.
2. Każdy uczestnik może zgłosić 3 fotografie dotyczące tematyki jesiennej, które wykonał osobiście i jest ich autorem.
3. Technika zdjęć dowolna.
4. Fotografie na konkurs proszę przesłać na email biblioteka@zsp2.edu.pl lub dostarczyć do biblioteki szkolnej na płycie CD. W temacie wiadomości należy wpisać “konkurs”, oraz podać swoje imię i nazwisko, klasę.
5. Fotografie należy dostarczyć do 31.10.2012.
6. Powołane przez organizatorów jury przyzna nagrody. Wyniki oraz zdjęcia zostaną opublikowane na stronie szkoły i biblioteki.
Organizator konkursu: p. Iwona Franczyk, p. Ewa Kłuś, p. Joanna Surmacz.

Dodano: 15.10.2012 Autor: biblioteka
Koło Artystyczne
Biblioteka Szkolna zaprasza chętnych do udziału w zajęciach Koła Artystycznego. W ramach koła będziemy m.in.: dbać o wystrój biblioteki, przygotowywać dekoracje tematyczne, organizować kiermasze świąteczne. Wszystkich zainteresowanych działalnością Koła Artystycznego zapraszamy do biblioteki szkolnej do opiekuna koła pani Ewy Kłuś.

Dodano: 01.10.2012 Autor: biblioteka
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
W miesiącu wrześniu odbędzie się w naszej szkole KIERMASZ używanych podręczników. Wszyscy, którzy chcą sprzedać książki powinni każdy podręcznik opisać ołówkiem podając swoje imię i nazwisko, klasę oraz proponowaną cenę.

Książki będą przyjmowane w terminie od 5 do 14 września w bibliotece szkolnej.

Sprzedaż podręczników od 17 do 30 września na długich przerwach w BIBLIOTECE SZKOLNEJ.
Dodano: 04.09.2012 Autor: biblioteka